2

У Херсоні психічнохворі родичі катували 6-річну дитину

З шоку розпочався ранок у районі Склотари в Херсоні. Жителі почули моторошний дитячий крик, який доносився із сусідського обійстя. Те, що люди побачили далі, взагалі в голові не вкладається. Пенсіонерка і її донька із ближнього будинку просто на вулиці обливали водою 6-річну дівчинку. О цій порі на дворі було всього +4. Малеча в одній спідній білизні трусилася від холоду. Під час спроб зупинити знущання над дівчинкою її мати й бабуся почали кидатися на сусідів. Коли на місце прибула поліція, дитина від холоду вже й говорити не могла. Сердешну швидко одягнули й заспокоїли.

А от її родичі й далі демонстрували неадекватність, тепер вже сіпаючись до правоохоронців. Допитати 36-річну матір та 64-річну бабусю дитини  не виявилося можливими, обидві несли нісенітниці. Сусіди розповіли, що дивна поведінка для жінок норма. Буває, що пенсіонерка з донькою, абсолютно голі, забираються на дах будинку і кричать звідти, наче різані.

Предствники мобільної групи реагування на факти домашнього насильства ГУНП перевірили будинок, де мешкає родина. Оселя не опалюється й не освітлюється, всі стіни у цвілі. Продуктів у хаті жодних. Як могла в таких умовах вижити малолітня – загадка. Як і те, чому про сім’ю, яка не може дати собі ради, не знали у соцслужбах. Чому не ізолювали дитину від постійних екзекуцій, адже так психічнохворі дорослі могли й до смерті замордувати малу?

-Ми побачили в кімнаті стіни, які, судячи з усього, щойно заливали водою. Мокрою, з голови до п’ят, була і дівчинка, а ще – напіводягнена і брудна. Все це свідчило про одне – дитина перебуває в небезпеці. Саме тому поліцейські прийняли рішення про вилучення дитини з родини. Негайно зв’язалися зі службою у справах дітей, співробітники якої прибули на місце й зафіксували жахливі умови, в яких перебуває неповнолітня, – розповів координатор поліцейської групи реагування на факти домашнього насильства  Віталій Сайфутдінов.

Зараз малеча у цілковитій безпеці. Її оточують комфорт, ситість і увага дорослих, чого бідолаха, вочевидь, ніколи й не бачила. Дівчинку тимчасово помістили в обласний центр соціальної реабілітації дітей. Її подальшу долю вирішуватиме суд. Не виключено, що дитину в неадекватної матері заберуть. Вочевидь, на її виховання не зможе претендувати й бабуся, теж психічно нездорова. Тепер святий обов’язок працівників соцслужб – з’ясувати, чи є в дитини адекватні родичі, яким би можна було довірити опіку. Інакше на малечу чекатимуть дитбудинок і всиновлення.

Матір і бабуся дівчинки зараз у психіатричній лікарні. Просто з дому їх забрала «швидка», яку викликали поліцейські. Там жінок, принаймні, підлікують, щоб не кидалися на сусідів і перехожих. Моторошно, але факт – до госпіталізації дійшло лише після того, як мати з донькою привселюдно ледь не закатували дитину. Проблема із психічнохворими давно стоїть гостро в Україні. Такі громадяни  фактично надалі самі собі, домогтися їх примусового лікування, скажімо, сусідам, часто нереально. Треба лише, щоб неадекватна особа вчинила злочин, тільки після цього на неї звернуть увагу. Ну а вже незабаром може й цього не бути. В Україні активно мусується тема закриття психлікарень, їхнє фінансування не передбачає медреформа. Якщо такі заклади закриють, на вулиці опиняться сотні психічнохворих, від яких очікувати можна будь-чого.

Марина САВЧЕНКО

Фото ГУНП в Херсонській області.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.